Menu
Blog

Cukierki z Yerba Mate?

Yerba Mate i produkty, które powstają na jej bazie stają się coraz popularniejsze, coraz liczniejsze badania sprawiają, że yerba ma nowe zastosowania w gastronomii czy kosmetyce. My tak jak i Wy, znamy i cenimy właściwości tej rośliny, jaką jest yerba mate i z ciekawością czytamy o nowych zastosowaniach dla tego produktu.

Tym razem dotarliśmy do informacji o energetyzujących cukierkach z yerba mate, które za sprawą trzech osób tj. Lic. Elisabet Cristina Kool i Inż. Adrián Kotik, Jose Zanka. Jest to nowość, dokładnego składu jeszcze nie znamy, ale prawdopodobnie dwa cukierki będą zawierać ok. 60 mg kofeiny, co może być dobrym rozwiązaniem dla kierowców czy w czasie treningu lub biegu.

Analizy i badania prowadzono w laboratorium BLB w Posadas, gdzie potwierdzono wysoką zawartość kofeiny oraz co ciekawe, również polifenoli, cennych przeciwutleniaczy. Cukierki są dedykowane dorosłym. Głowni autorzy pomysłu tj. inż. Kotlik oraz lic. Kool, mówią, iż pomysł powstał po prostu z obserwacji potencjału yerby, chcąc tym samym nadać mu postać cukierka.

Inż. Kotlik dodaje, że: konsumpcja energetyków stale rośnie na całym świecie, dlatego też idea, aby pracować nad właściwościami yerba mate (kofeina, przeciwutleniacze, witaminy) w postaci nowego formatu, jakim są ręcznie robione cukierki.

Kool przypomina, że cukierek jest naturalnym i wysokiej, jakości produktem, w całkiem nowej odsłonie dla produktów pobudzających. Na nowo odkryliśmy słodycze, koncertując się z oferowanym produktem na osobach powyżej 18 roku życia w tym sportowcach i osobach spożywających stymulujące produktu np. żele.

Oczywiście nowy produkt przeszedł dokładne badania chemiczne potwierdzając wysokie stężenie kofeiny jak i polifenoli. Wszystko to po trzech latach badań i praktyk nad rzemieślniczymi cukierkami. Mamy nadzieje, że na najbliższych Argentyńskich targach MateAr, Un-Mate będzie mogło przetestować te cukierki i napisać jak ich działanie, jeśli się uda napiszemy na Facebooku i Instagramie, stay tuned.

Zaglądajcie do sklepu Un-Mate po mocno kofeinowe produkty pod postacią suszu. Wprowadziliśmy na rynek nową energetyzująca Aguantadore Energie, ale nie brakuje znanych pozycji jak Playadito Despalada, Amanda Despalada czy Aguantadora Despalada.