Ciekawostki

Delikatesy i słodycze z Ameryki Południowej czyli czego warto spróbować

Delikatesy i słodycze z Ameryki

Po jakie słodycze sięgają Argentyńczycy?

W tym artykule dla odmiany skupimy się nie na samej yerba mate, lecz na produktach z nią powiązanymi, dostępnymi w argentyńskich delikatesach. Produkty te nie są popularne na polskim rynku, jednak są nieodłącznym elementem kultury picia yerba mate w Argentynie. 
Tym bardziej polecamy przetestowanie tych produktów, ponieważ znacząco różnią się od tych znanych w Europie.

Przyjrzyjmy się im bliżej…

Pierwszym produktem, który chcemy wam przedstawić jest słynny krem Dulce de Leche, który konsystencją i wyglądem przypomina masę kajmakową, jednak dostarcza ciekawszych doznań smakowych. W Argentynie Dulce de Leche jest wykorzystywany do produktów spożywanych w czasie picia yerba mate, między innymi ciastek Alfajores przekładanych kremem i oblanych mleczną czekoladą. Alfajores dostepnę są w trzech wariantach smakowych: klasycznym, z białą oraz mleczną czekoladą.
W naszym sklepie możecie znaleźć dwa produkty tego rodzaju:

  • Mini Alfajor Havanna– pojedyncze ciastko, które idealnie sprawdzi się jako przekąska w pracy lub na uczelni. 
  • Alfajores Havanna– 6 kruchych ciastek, przekładanych Dulce de leche, oblanych mleczną lub białą czekoladą. 

Nowością w naszym sklepie jest krem w czystej postaci, Dulce de Leche Havanna Grande, który wyróżnia bardzo duże opakowanie (aż 550ml) z praktycznym dozownikiem. Dzięki wygodnemu opakowaniu krem znajdzie zastosowanie jako dodatek deserów, pieczywa, śniadań, czy kawy mrożonej. 
Warto wspomnieć, że producentem wspomnianych wyżej słodyczy jest firma Havanna, która istnieje na rynku już od 1948 roku.

Kolejną grupą produktów polecanych jako dodatek do yerba mate są ciasteczka zwane bizcochos lub bizcochitos. W naszych delikatesach dostępne są dwie wiodące marki: 9 de Oro oraz Don Satur.
Co wyróżnia te ciasteczka?
Na pewno to, że są idealną przekaską podczas picia yerby i z tego przede wszystkim słynną w Argentynie. W naszym sklepie posiadamy dwa rodzaje tych ciasteczek: Bizcochos Azucarados oraz Bizcochos Clasicos. Pierwsze z nich są w smaku słodko- słone, drugie zaś przypominają klasyczne herbatniki.

Delikatesy i słodycze z Ameryki Południowej

Ostatnim z kategorii słodycze są przepyszne cukierki Bon o Bon.  Powszechne w całej Ameryce Łacińskiej zawierają w sobie kruchy wafel, wypełniony kremem orzechowym, oblany mleczną czekoladą.

Ciekawą alternatywą dla popularnych „energetyków” jest brazylijski napój Guarana Antarctica. 


Dlaczego?


Ponieważ zawiera mniej cukru i produkowany jest z bogatego w kofeinę, naturalnego ekstraktu guarany. Oryginalny, orzeźwiający smak i naturalne składniki dostarczają energii na wiele godzin. 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do sięgnięcia po łakocie, które zmienią wasze postrzeganie yerba mate.

1 thoughts on “Delikatesy i słodycze z Ameryki Południowej czyli czego warto spróbować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sign up to our newsletter!