Menu
Blog

Marka Pipore otrzymała prestiżową Argentyńską nagrodę w ramach Export Awards 2019

Marka Pipore produkowana przez La Cooperativa de Productores de Santo Pipó otrzymała w tym miesiącu prestiżową Argentyńską nagrodę w ramach Export Awards 2019. Nagroda w kategorii internacjonalizacji.

Marka Santo Pipo produkująca Pipore jest jedną z największych firm zajmujących się produkcją yerba mate. Działa od 1930 docierając do odległych zagranicznych rynków, w tym także do Polski gdzie od lat cieszy się rosnąca popularnością wśród fanów tego niesamowitego naparu.

Pipore to także jedna z trzech największych Argentyńskich firm eksportujących yerba mate. Spółdzielnia Pipore w ramach silnie rozwijanego eksportu otworzyła swoje stacjonarne biuro w Indiach w New Delhi. Jest to potencjalnie ogromy rynek zbytu dla ostrokrzewu paragwajskiego. Jednak, aby zwiększyć ilość przesyłek do tego kraju wymagana jest kompleksowa analiza rynku, szerokie badania konsumenckie oraz przygotowanie odpowiedniej formy suszu dla ustalonych wymagań.

Pipore otrzymało nagrodę w ubiegły wtorek tj. 15.10.2019 wraz z bonifikatą w wysokości 5000 USD za działania promocyjne poza granicami kraju. Nagrodę wręczali ministrowie Dante Sica i Jorge Faurie. Eksport to bardzo wymagający sposób rozwijania firmy najczęściej pośród nowych klientów i rynków zbytu. Trzeba się ciągle dostosowywać, szybko reagować na zmiany i być innowacyjnym. Jest to także sygnał dla mniejszych firm, aby próbowali swoich sił, bo nawet mniejsze marki produkujące yerba mate, starają się eksportować swoje produkty.

Pipore stworzyło nową markę na rynek indyjski o nazwie Kaá Yarí, jest to yerba w wersji cocido, czyli w saszetkach. Specjalnie dobrane mieszanki ziół mają pomóc dopasować się do konsumentów tamtejszego ogromnego rynku. My zapraszamy do naszego sklepu z yerba mate po sięgniecie tej smacznej marki w tradycyjnym formacie. Znajdziecie u nas Pipore Elaborada, bardzo popularna yerba, również na rynku bliskowschodnim. Dobrze pobudzającą Pipore Despalada, wersje smakowe jak Naranja i wiele innych.