Menu
Blog

Odważna historia przedsiębiorców, którzy porzucili stabilność finansową. Krótko o marce Un Mate.

Zapewne nie wszyscy wiecie, ale w stworzenie marki Un Mate, zanim dotarła ona do Polski, nie równało się od samego jej początku z dystrybucją akcesoriów i yerba mate. Cały koncept powstał pośród braci Kraayenbrink. Pozwoliliśmy sobie przetłumaczyć dla Was krótki wywiad dla jednego z argentyńskich portali internetowych Infobae, gdzie jest wzmianka o Un Mate. Dowiecie się co nieco o naszej nazwie J

Tytuł artykułu: Cztery odważne historie: przedsiębiorcy, którzy porzucili stabilność finansową, by spełnić swoje marzenia. 

Przypadki profesjonalistów, którzy zmienili swoje życie, aby poświęcić się realizacji osobistych projektów. Autorką jest Macarena Sanchez. 

Jeremy Kraayenbrink jest jednym z braci, którzy są właścicielami marki „Un Mate”. Ma dyplom z handlu międzynarodowego, a w 2010 r. założył firmę nie wiedząc, co dokładnie będzie sprzedawał. Przyświecał mu tylko jeden cel: stworzyć takie przedsięwzięcie, które zagwarantuje elastyczność pracy. 

„Na początku w naszym portfolio produktów znalazły się skórzane torebki, mrożone empanady (argentyńska wersja pierogów; przypis polskiej załogi sklepu), mięso, soję i yerba mate, ale zwroty życia doprowadziły nas do skupienia się na zdobywaniu akcesoriów do yerba mate” mówi Kraayenbrink. 

Ale skąd się wzięła nazwa „Un Mate”? Potrzebowaliśmy nazwy dającej się łatwo zidentyfikować w Argentynie, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Polsce lub w Chinach, która powinna być prosta i wyjaśniać cel marki. 

„Logo musiało być minimalistyczne i wizualne, nazwa nakierowana na cel, identyfikująca się z naturą i łatwa do napisania. Praktyczna i prosta jak siadanie i picie yerba mate. Miała wszystkie cechy, których szukaliśmy” dodaje Jeremy. 

Wraz z upływem czasu bracia byli w stanie zrealizować zamówienie dla swojego pierwszego międzynarodowego klienta oraz wizytę na starym kontynencie. Polska czekała na nich z otwartymi ramionami i tam zdali sobie sprawę, że głównym celem będzie branża yerba mate.