Menu
Blog

Paragwaj – zarekwirowano 2500 kg yerba mate z marketów

Blisko 2500 kilogramów yerba mate z Brazylii i Argentyny zostało zarekwirowanych z dwóch supermarketów w departamencie Caaguazu, po złożeniu skargi przez Paragwajski Urząd Celny.

Wszystko to działo się podczas interwencji specjalnego departamentu celnego odpowiedzialnego za przeciwdziałanie przemytowi. Interwencja została przeprowadzona dzięki pracy Urzędu oraz agentów Służb Koordynacji Operacji Celnych (COIA). Cała sprawa powstała na bazie skarg dotyczących nieprawidłowości we wprowadzaniu yerba mate nielegalnie z krajów sąsiednich na rynek wewnętrzny, co potęguje nieuczciwą konkurencję poprzez wypieranie rodzimych marek.

W czym jest problem? Sprzedawane towary nie posiadały odpowiednich dokumentów celnych i prawnych, przez co produkt został zatrzymany/skonfiskowany przez Urząd Celny. Czy wróci na sklepowe półki? Nie mamy pojęcia, ale jak widać yerba mate to wrażliwy temat i Paragwajczycy starają się eliminować zagraniczne produkty wprowadzone na rynek nieuczciwie. Sklep Un-Mate także przechodzi stosowne kontrole celne, aby móc zaoferować klientom produkty klasyczne i nietypowe, ale przede wszystkim oryginalne.

U nas znajdziesz tylko sprawdzone produkty yerba mate.