Menu
Blog

Paragwajska yerba mate wchodzi na rynek Jordanii

Nie tak dawno pisaliśmy o producencie Selecty i coraz popularniejszej paragwajskiej yerba mate w Polsce, a tymczasem otwierają się kolejne rynki dla producentów tego wspaniałego ziela.

Nowy rynek to Jordania, dotychczas niebędąca rynkiem zbytu yerba mate. Obecna sytuacja geopolityczna w tym regionie przyczyniła się do migracji Syryjczyków, którzy yerba mate konsumują od wielu lat i bardzo cenią sobie ten produkt. Skoro pojawiło się zapotrzebowanie, to pojawienie się produktu było kwestią czasu.

U nas w sklepie yerba mate już możesz kupić od ręki :).

Podobna sytuacja jest np. w Meksyku, gdzie studenci z Paragwaju, Argentyny lub Urugwaju podróżują i zabierają ze sobą swój zwyczaj picia yerba mate. Dotyczy to także innych sąsiednich krajów. Jak można się domyślić, takie podróże i spożywani mate w innych miejscach na świecie generuje potrzebę zakupów. W Polsce takiego problemu nie mamy, więc wielu Argentyńczyków, Paragwajczyków czy Urugwajczyków nawet nie musi zabierać yerby ze sobą!

Jordania to zapewne jeden z wielu nowych rynków, gdzie yerba mate może zakorzenić się na stałe wraz z migracją Syryjczyków.