Menu
Blog

Playadito – drugi największy producent yerba mate w Argentynie

Początek powstania firmy Playadito datuje się na 1926 rok. Została założona przez europejskich emigrantów. Playadito jako poważny gracz zaatakowało rynek yerba mate około dekady temu. Ostatnie lata dla producenta takich yerb jak Playadito i Liebig to ciągły rozwój i deptanie po piętach czołowym producentom yerba mate odpowiedzialnym za takie marki jak Amanda, Rosamonte czy Nobleza Gaucha.

Playadito zakończyło 2017 rok kolejnym silnym wzrostem. Do tego stopnia, że jest to druga marka w kraju, ustępująca jedynie Las Marias (Taragui, Union), która jest liderem rynku od ponad 40 lat. Dla Playadito jest to drugi rok z rzędu, który kończy jako drugi producent w kraju.

Ostatnio pojawia się nowy trend postrzegania biznesu związanego z yerba mate na podobieństwo branży winiarskiej. Osoba, która lubi dobre wino, jest w stanie zapłacić podwójnie lub potrójnie, jeśli gwarantuje to jakość.

Playadito bardzo mocno stawia na jakość yerba mate. Łączy magiczną formułę czasu przechowywania suszu, ilości patyków i yerbowego pyłu, liści oraz wilgotności, które tworzą taki smaczny i wyjątkowy produkt.

Wśród marek tego producenta wyróżnić można klasyczne argentyńskie yerby:

Playadito Elaborada (tradycyjna mate z patyczkami, żółte opakowanie), Playadito Despalada, Playadito Compuesta z ziołami, Playadito Terere oraz yerba premium Liebig.

Inną ciekawą cechą przedsiębiorstwa produkującego Playadito jest to, że marka nieprzerwanie przez ostatnie 38 lat rozrastała się w Litoral (północny wschód Argentyny, gdzie uprawia się yerba mate). Była tutaj liderem.

Dzisiaj, mając za sobą 91 lat doświadczenia, Playadito plasuje się jako druga co do wielkości firma produkująca yerba mate w kraju (sprzedaż na rynek krajowy), notując 150% wzrost w ciągu ostatnich 9 lat (co jest bezprecedensową stopą wzrostu na dojrzałym i konkurencyjnym rynku yerba mate, który w tym czasie wzrósł o 14%.

W 2017 r. uzyskano 12% rynku wewnętrznego, co daje ok. 250 mln kg. Przedsiębiorstwo nadal rośnie, inwestuje i wyróżnia się jakością, która jest przyszłością yerba mate na świecie.

Źródła:

www.economis.com.ar/playadito-la-cooperativa-yerbatera-que-se-metio-entre-las-grandes/
http://www.cooperativaliebig.com.ar/