Menu
Blog

Producent yerba mate Tucangua pionierem w exporcie do Japonii i Hongkongu

Cooperativa Ruiz de Montoya to producent odpowiedzialny za mało rozpoznawalną, lecz obecną z przerwami u nas markę Tucangua. Firma z dużym wysiłkiem kontynuuje od kilku lat wysyłkę swoich ekologicznych produktów. Tworzą również yerbe konwencjonalną na rynek wewnętrzny (Argentyna).

Producent yerba mate Tucangua z wielkim zaangażowaniem angażuje się w swoją ekologiczną działalność gospodarczą i jak mów prezes Alberto Dilkin: Kontynuujemy eksport organicznej yerba mate do Japonii i Hongkongu. Nie są to duże ilości, ale w opakowaniach jest dużo wartości dodanej. 

Pierwszy kontakt z japońskimi klientami miał miejsce w 2004 roku. Dwa lata ciężkiej pracy i inwestycji w fabrykę oraz na plantacjach były niezbędne, aby dostosować produkcję do rygorystycznych wymagań Japończyków. Pierwsza wysyłka miała miejsce w 2006 r. gdzie produkt dobrze się przyjął. Ładunki, które zostały wysłane do Hongkongu miały na celu sondowanie rynku chińskiego. 

Wysyłana jest głównie yerba despalada, prażona i normalna, zapakowana w woreczki herbaciane tj. cocido, które możecie już dobrze znać np. z yerby Aguantadora. Wszystko co jest wysyłane jest ekologiczne i zgodne z japońskim certyfikatem JAS. Produkty ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w Europie, w tym także organiczna yerba powoli staje się coraz popularniejsza, ale za produkcją takiego suszu kryją się wyższe koszt pielęgnacji i produkcji. Przy produkcji takiej yerba mate nie można używać herbicydów ani nawozów sztucznych, przez co wzrost liścia jest mniejszy tak jak i wydajność rośliny. 

Yerba mate Tucangua Organica