Wielki sukces! Pierwsze targi yerba mate w historii Argentyny!

Wielki sukces! Pierwsze targi yerba mate w historii Argentyny!
Yerba mate ma ogrom fanów w Argentynie, co w końcu znalazło swoje odzwierciedlenie w  liczbie wystawców i odwiedzających w pawilonie Ocre w La Rural, w weekend 2-3 grudnia 2017 roku w ramach targów MATEAR. Pojawiło się tam ponad 10 000 osób.
 
Były to dwa dni poświęcone jedynie yerba mate, we wszystkich możliwych wersjach: od tradycyjnej do piwa z yerba mate, lodów, jedzenia, nowych mieszanek, nowoczesnych akcesoriów. Yerbie poświęconych było wówczas baaaardzo dużo rozmów, seminariów, sztuka, a także gry i loteria.
 
„Kiedy zaczęliśmy o tym rozmawiać na początku roku, zobaczyliśmy, jak wiele osób jest z nami, wszystko wydawało się marzeniem. Zaczęło się od zakładów, potem dołączały kolejne firmy. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i towarzyszenie w tym zadaniu, które ma na celu zwiększenie konsumpcji” – powiedział przewodniczący Rady Narodowego Instytutu Yerba Mate, Alberto Re, krótko przed dokonaniem symbolicznego cięcia taśm otwierających targi.
 
Un-Mate było na stoisku numer 210. Czasami miało się wrażenie, że jest to punkt spotkań. Byli tam ludzie, którzy podróżowali z dalszych prowincji Buenos Aires, jak Mar de Plata czy San Nicolas. Wszystko po to, aby nas poznać i podzielić się miłością do yerby.
 
Była to atmosfera ogólnego święta, ludzie podchodzili do stoiska z uśmiechem i mogli w końcu zmaterializować społeczność, którą od dawna znają przez Internet.
To były pełne dwa dni bez odpoczynku, napędzane siłą i energią, która może dać tylko yerba mate. Jesteśmy bardzo dumni, że byliśmy jednym z 30 wystawców, którzy mieli możliwość interakcji ze społecznością, zarówno po to, aby pokazać nasze produkty, ale także usłyszeć opinie i sugestie na ich temat czy też po prostu porozmawiać o tym, jak każdy przygotowuje swoją yerbę.
 

Ślemy podziękowania wszystkim tym, którzy do nas podchodzili, za słowa zachęty, uśmiechy i dobre wibracje jakich doznaliśmy przez te dni.  
I witamy wszystkich tych, którzy nas nie znali do tej pory, a teraz są częścią tej pięknej międzynarodowej wspólnoty!
Ekipa Un Mate 

Przemysław