Yerba mate a spadek wagi

Wiele osób kojarzy yerba mate ze wspomagaczem przy odchudzaniu – czasem jest tak reklamowana, ale jak można się domyślić, yerba sama z siebie nie spowoduje u nas znacznego spadku wagi.

Jedno z badań nad yerba mate pokazuje, że przyjmowanie yerba mate jako suplementu może przynosić korzyści w spalaniu tkanki tłuszczowej, a także pomagać w walce z otyłością. Celem badań było sprawdzenie skuteczności stosowania yerba mate u osób cierpiących na otyłość.

Yerba znana ze swoich właściwości coraz częściej pokazuje się w składzie suplementów, wspomagających prace organizmu, wspomagaczach przedtreningowych na bazie kofeiny, ale również w kosmetykach.

Parametry, które były oceniane w badaniu to głównie skuteczność yerba mate jako suplementu. W tym celu analizowano lipidy we krwi i rozkład tłuszczu w jamie brzusznej. Drugi parametr to bezpieczeństwo spożywania takiego suplementu, czyli analiza ewentualnych skutków ubocznych oraz ogólne parametry życiowe pacjentów.

Yerba jest znana m. in. ze swoich właściwości moczopędnych, poprawiających trawienie i dających uczucie sytości co sprawia, że może być bardzo korzystnym produktem dla niektórych osób.

Badanie trwało dwanaście tygodni, zaś wyniki różniły się znacząco pomiędzy obiema wyznaczonymi grupami. Grupa przyjmująca suplement z yerba mate znacząco zmniejszyła odsetek tłuszczów w masie ciała, podczas gdy druga grupa, zażywająca placebo, nie zmniejszyła tych wartości.

Wyniki sugerują, że yerba mate może skutecznie pomagać w leczeniu otyłości. Ponadto, jak wspomnieliśmy, badano także skutki uboczne przyjmowania takiego suplementu i nie wykazano niekorzystnych lub negatywnych skutków u pacjentów.

Od siebie dodamy, że można się jeszcze dodatkowo wspomóc kupując u nas mieszanki ziołowe, lub klasyczną czystą yerbę jak Playadito, Pipore czy choćby Aguantadora i dodawać samemu  odpowiednich ziół wg zaleceń lekarza lub dietetyka.

Przemysław