Menu
Blog

Yerba Mate Pipore eksploruje rynki zagraniczne

Yerba Mate Pipore to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku Polskim. Produkty Pipore są dostępne od kilkunastu lat i cieszą się dużą popularnością, jednak nie tylko w naszym kraju, ale również w Syrii gdzie producent eksportuje swój susz, najczęściej w opakowaniach 250 g, które są tam najpopularniejsze. Pomimo przedłużającego się kryzysu gospodarczego w Argentynie firma osiągnęła rekordową sprzedaż w ostatnim roku, głównie za sprawą wysyłanego suszu do Syrii.

Jak mówi przedstawiciel Pipore, obecny rok to badanie nowych rynków międzynarodowych i promowanie konsumpcji yerba mate wśród młodych Argentyńczyków. Zapewne zastanowiło to wielu z was, jednak pomimo powszechnej konsumpcji yerba mate w tym kraju i prawie 98% obecności yerba mate w gospodarstwach, młodzi ludzie rzadziej sięgają po yerba mate niż poprzednie pokolenia. Przedstawiciel Pipore Silvio Leguía podsumował to tymi słowami: Rytm życia młodych ludzi, nie zostawia im tyle czasu aby przygotować yerba mate, która wymaga siedzenia bez pośpiechu.

Wracając do kryzysu gospodarczego w Argentynie, sprzedaż przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją Pipore była rekordowa nie tylko na rynku zewnętrznym, ale również wewnętrznym, kończąc rok 2018 ze znaczącym wzrostem. Jak powiedział Silvio Leguía „To dzięki strategii, która zaprojektowaliśmy w 2017 roku, aby zmienić negatywny trend, który wtedy przeżywaliśmy. Jesteśmy optymistami nawet, jeśli sytuacja w kraju jest skomplikowana.

Aktualnie nieśmiały ruch firmy wystąpił w kierunku rynku Indyjskiego, który jest gigantyczny, a spożywa się tam dużo herbaty. W tym celu zastosowano nową formę yerba mate, przygotowując ją w torebkach zmieszaną z różnymi ziołami, typowymi dla tego kraju. Przedstawiciel Pipore zdradza też, że marka otworzyła tam biuro, które pomoże im wzmocnić obecność w tym kraju. Jest to jeden z rynków, które są eksplorowane przez markę Pipore. Nie zabrakło także Chile i Libanu, gdzie marka upatruje duży potencjał.

Dla zainteresowanych produktami marki Pipore w sklepie Un-Mate z najdziecie aż 9 różnych propozycji, m.in.: Pipore Elaborada, Pipore Despalada, Pipore Suave, Pipore Compuesta, Pipore Seleccion Especial, Pipore Naranja, Pipore Sublime (nowość), Pipore Listo!(nowość), Pipore Terere. Każda z tych yerb posiada krótki opis, który pomoże wam w wyborze odpowiedniej wersji pod swój gust. Można również kupić gotowy zestaw Familia Pipore i przetestować produkty marki Pipore.