Porongo - brazylijskie matero z wirolką 250-500ml

Produkt dostępny: Tak
Wysyłka: 24h
79.99 67.99 PLN

Informacje o produkcie

Jedyne tak wielkie brazylijskie naczynie dostępne w Polsce o pojemności od ~250 do aż 450 ml przeznaczone nie tylko do tradycyjnej yerby, ale także brazylijskiej, drobno mielonej chimarrrao. Do tego typu naczynia w przypadku wybrania większej pojemności polecamy dłuższe bombille.

Naczynie zostało wykonane z górnej części tykwy i jest twardsze niż jego dolna część, z której wykonuje się tradycyjne naczynia znane jako tykwy. Porongo nazywane   w Brazylii cuią zostało okute wirolką i zaopatrzone w stojak, który trzyma stabilnie to piękne matero. Jest to naczynie naturalne, więc może nieco odbiegać kształtem lub kolorem od przedstawionego na zdjęciu.

Wysokość: ok. 13 cm Szerokość: ok. 10,5 cm

Tykwa jest naczyniem naturalnym wymagającym przeprowadzenia curado. W przypadku porongo zazwyczaj wnętrze naczynia jest pozbawione miąższu i można pominąć proces curado, jednak radzimy, aby je przeprowadzić.

W naszej ofercie mamy jedynie przedmioty wyprodukowane w Ameryce Południowej. Nie sprzedajemy chińskich lub polskich zamienników. Kubek ozdobny.

Kraj pochodzenia: Brazylia

Zapisz się na nasz newsletter