Materia drewniane w naszej ofercie to naczynka wykonane z 2 rodzajów drewna: pachnącego Palo Santo i Algarrobo pochodzących z Ameryki Południowej. Nie tylko pięknie wyglądają ale także zmieniają smak yerba mate. Szczególnie polecamy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Polecamy naczynia (matero) wykonane ze świętego i pachnącego Palo Santo, znanego też jako Święty Pień lub Wiecznie Zielone Drzewo w naszym Un-Mate yerba mate sklep. Drewno to wydziela żywicę, ma właściwości bakteriobójcze, wzbogaca napar z yerba mate i nie pleśnieje. Najwyższa półka naczynek. Absolutny must have każdego mateisty.

Oferujemy naczynka małe, duże, mega, średnie, okute, nieokute i półokute. 120 ml, 150 ml, 180 ml, 200 ml, 250 ml, a nawet 300 ml. Do wyboru do koloru! Spośród akcesoriów do yerba mate naczynia z drewna palo santo są jednymi z bardziej pożądanych. Drewno ma przepiękny zapach. W trakcie użytkowania może wydzielać się żywica, wtedy też napar nabiera świetnego smaku, żywicznego i aromatycznego.

W naszym sklepie posiadamy matera z palo santo w różnych kształtach, również w różny sposób okute. Znajdziesz tutaj matera w całości okute blachą, która ma zapobiegać pękaniu drewna, jak i naczynia, które są okute w połowie lub ¾. Bardzo polecamy również palo santo bez okucia, z piękną fakturą drewna. Przyjemnie jest z takim obcować podczas degustacji yerba mate. Nieokute matero palo santo może pękać tak samo jak i okute. Nie zawsze tak się dzieje, ale z racji, że drewno ciągle pracuje pod wpływem temperatury, to takie przypadki się zdarzają i są naturalne.