Matero tykwa to tradycyjne naczynko do yerba mate wykonane z owocu tykwy. Są to najbardziej popularne kubki do picia yerba mate w Argentynie. Jeżeli jeszcze takiego nie posiadasz to wybierz swój model i przekonaj się jak smakuje yerba z naturalnego matero.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Tykwa Misiones bordo

49,97 
Tykwa Misiones bordo pojemności między ~250 a ~350 ml to naturalne naczynie do yerba mate i zarazem jedno z najpopularniejszych. Klasyczny kształt, metalowa wirolka i ręczne zdobienie sprawiają, że jest to naczynie ładne i uniwersalne.

Tykwa Misiones brąz

49,97 
Tykwa Misiones brąz pojemności między ~250 a ~350 ml to naturalne naczynie do yerba mate i zarazem jedno z najpopularniejszych. Klasyczny kształt, metalowa wirolka i ręczne zdobienie sprawiają, że jest to naczynie ładne i uniwersalne.

Tykwa Misiones Diamante

49,97 
Tykwa Diamante pojemności między ~250 a ~350 ml to naturalne naczynie do yerba mate i zarazem jedno z najpopularniejszych. Klasyczny kształt, metalowa wirolka i ręczne zdobienie sprawiają, że jest to naczynie ładne i uniwersalne.

Tykwa Misiones triangulo

49,97 
Tykwa Misiones triangulo pojemności między ~250 a ~350 ml to naturalne naczynie do yerba mate i zarazem jedno z najpopularniejszych. Klasyczny kształt, metalowa wirolka i ręczne zdobienie sprawiają, że jest to naczynie ładne i uniwersalne.

Tykwa Tigre

49,97 
Tykwa Tigre to naturalne naczynie wykonane ze zdrewniałego owocu tykwy, a dokładnie z jego dolnej części. Jedno z najpopularniejszych naczyń do yerba mate. Tykwa Tigre została wyposażona w metalową wirolkę oraz ciekawe zdobienia przypominające lamparcie cętki.

Cuia do Chimarrão Simple

79,95 
Cuia do chimarrao simple to naczynie do yerba mate, które produkuje się głównie z myślą o przygotowaniu w niej chimarrao, jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zrobić w niej dowolną yerba mate. Jest to wysokie naczynie, więc zalecamy bombille nieco dłuższe od 17–18 cm.

Tykwa to jeden z najpopularniejszych materiałów, z których powstają matera (kubki) do yerba mate – dostępne w naszym sklepie jak i akcesoria yerba mate. Jest jedną z najstarszych uprawnych roślin tropikalnych.

Nadaje się nie tylko do picia yerba mate, ale jest również wykorzystywane do rzeźbienia, np. lamp. Naczynie jest naturalne, wykonane z wysuszonego owocu tykwy, który staje się zdrewniały podczas suszenia. Tykwy można barwić, obszywać skórą lub ozdabiać dekoracyjnymi elementami co sprawia, że mamy bardzo duży wybór naczyń do picia yerba mate. Wiemy, że wielu fanów naczynia z tykwy ceni sobie wersje z wirolką (metalową obejmą), która zapobiega wyszczerbianiu się naczynia i przelewaniu naparu.

Spośród naczyń z tykwy możemy wyróżnić jeszcze jedno, które powstaje z grubszej części tego owocu, jest to porongo. Najpopularniejsze naczynie, czyli tykwa powstaje z dolnej części owocu, zaś porongo z górnej. Porongo jest twardsze, ma grubsze ścianki i czasem nie wymaga currado.

Różnorodność materiałów i zdobień tykwy sprawia, iż ich wybór jest ogromny, dzięki czemu możemy wybrać model najbardziej odpowiadający naszym gustom lub wprowadzić trochę egzotyki w domu lub u obdarowanego w ramach prezentu. Tykwa do yerba mate to obowiązkowe naczynie każdego miłośnika aromatycznego napoju.