Yerba Mate Aguantadora Mate Frio Terere 500g

Produkt dostępny: Tak
Wysyłka: 24h
23.90 PLN

Informacje o produkcie

Yerba Mate Aguantadora w wersji Terere to specjalnie przygotowana yerba mate do zalewania na zimno. Choć picie yerba mate na zimno jest najpopularniejsze w Paragwaju, ma także wielu fanów
w Argentynie. Są regiony, w których terere jest szczególnie popularną formą picia yerba mate. Polecamy pić ją z dużym dodatkiem lodu, ziół lub owoców (suszonych albo świeżych).

Produkty Aquantadora po wstępnym przepuszczeniu liści przez ogień (tuż po zbiorach, aby nie fermentowały) są suszone wyłącznie gorącym powietrzem przez ok. 6 do 8 godzin, dzięki czemu produkt jest wolny od dymu (sin humo).

Aguantadora terere to susz przygotowany w taki sposób, aby nie zatykał słabiej filtrujących rurek, ale także dobrze oddawał swój smak podczas picia na zimno. Listki w tej yerbie są trochę większe. Susz zawiera także patyczki i zmniejszoną ilość pyłu. Oczywiście można pić ją również na ciepło, posiada wtedy łagodny i przyjemny smak. Sprawdzi się również wśród początkujących.

Aguantadora Tradicional to Yerba, której podczas argentyńskich targów żywności Caminos y Sabores odbywających się w 2016 r. w Buenos Aires przyznano specjalne odznaczenie za najsmaczniejszą yerba mate.

 

Kraj pochodzenia: Argentyna
Skład: Ostrokrzew paragwajski – listki i patyczki
Moc pobudzenia: 2/5 Yerbovoltów

zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj kod rabatowy -10% na pierwsze zakupy