Yerba Mate Barao De Cotegipe EXPORT Tipo Uruguay 1000g

Produkt dostępny: Tak
Wysyłka: 24h
50.00 PLN

Informacje o produkcie

Erva mate Barao Export, to nic innego jak jedna z nowości tej marki przygotowana specjalnie na eksport. Jest to yerba specjalnie stworzona na wymagający rynek konsumentów urugwajskich. Sama nazwa erva mate to z portugalskiego nic innego jak yerba mate.
Barao Export tak jak pozostałe yerby „urugwajskie” wyróżnia się suszem, który jest bardzo zmielony i pylasty, co może sprawiać problemy przy gorszych bombillach. Warto zaparzyć tę yerbę po urugwajsku, co powinno nam znacznie pomóc z delektowaniem się smakiem naparu. Nie zalewamy całego suszu na raz, tylko tworzymy tzw. kopczyk i wodę lejemy nie na yerbę, a w wolną przestrzeń w naszym matero. Czekamy aż woda wsiąknie, a następnie wbijamy bombillę w dno, powoli dolewamy i pijemy.
W smaku Barao Export jest bardzo ciekawe, odbiega od tego, co znamy z Paragwaju czy Argentyny. Cierpkość jest mniej intensywna, co dotyczy także dymnych aromatów, są one bardzo wyważone i nie powinny przeszkadzać. Jednym z atutów Barao przygotowanego na eksport jest również długie wypłukiwanie się suszu.


Kraj pochodzenia:
Brazylia
Skład: Ostrokrzew paragwajski – listki i patyczki.
Moc pobudzenia: 4.5/5 Yerbovoltów


Zapisz się na nasz newsletter